Чому Linux?

Мільйони комп'ютерів в державних структурах і бізнесі по всьому світу вже використовують СПО.
Як додатковий приклад надійності Linux, також можна взяти інформацію з сайту top500.org (500 суперкомп'ютерів), де станом за 2013 рік на Linux працює 482 суперкомп'ютера, в той час як на Windows їх всього - 2!

Сам Linux прекрасно підходить також і для робочого місця.
Уже в стандартному комплекті присутній великий набір програм, необхідних для роботи з офісними документами, електронною поштою, мережею Інтернет, графікою, музикою і відео.
Варто додати, що в Linux також присутня можливість запускати і деякі додатки Windows.

Основні переваги, якими керуються при переході на СПО і Linux:
✔безопасность, надійність і відсутність вірусів - а це в свою чергу зменшення ризиків втрат і пошкодження даних через вірусних і хакерських атак;
✔меньшіе вимоги до потужності комп'ютера - так для повноцінної роботи можна використовувати не найпотужніші ПК;
✔економіческая вигода - малі витрати як на етапі впровадження, так і на етапі подальшого використання IT-інфраструктури;
✔отсутствіе проблем ліцензування.

А також існують і додаткові переваги для держави при використанні СПО і Linux:
✔гарантія відсутності шпигунських «закладок» в державній системі;
✔отсутствіе відтоку державних коштів за кордон;
✔економіческіе міркування - істотно скорочується витрата бюджетних коштів за рахунок низької вартості;
✔стімулірованіе розвитку національної ІТ-індустрії та національного потенціалу;
✔уход від залежності від західних постачальників програмного забезпечення.

Примітка. Компанія Microsoft в квітні 2014 офіційно закриває підтримку Windows ХР, а значить починаючи з квітня 2014 року всі знайдені вразливості в даній системі не будуть усуватися, що спровокує зростання злому комп'ютерів на даній системі. І навіть наявність антивірусної програми в системі не зможуть гарантувати її захист, так як жодне рішення не зможе забезпечити необхідний рівень захисту, якщо уразливості збережуться в самій системі.
І це теж є одним з вагомих аргументів для переходу на Linux.

Впровадження національної операційний системи на базі Linux в державні органи прискорив би науку і освіту в галузі ІТ, створив би значне число висококваліфікованих робочих місць. А використання власної операційної системи збільшує потребу в спеціальних прикладних програмах для неї, що дає потужний поштовх до розвитку всієї індустрії розробки програмного забезпечення в країні.
А також розвиток національної системи - це можливість швидко перейти на вітчизняний процесор у разі його розробки державою.

Надрукувати